Menu
Město Jilemnice
MěstoJilemnice

Procházky městem a okolí

Kříže a věže

Malé putování podle Otisku stabilního císařského katastru z roku 1842 po místech, kde stojí nebo stávaly kříže a věže Jilemnice.
Klíč s odpověďmi k dostání v Informačním centru Jilemnice.

#

Na výletě, ale doma

Zážitky a poznání, které si často přivážíme z výletů, můžete tentokrát prožít v prostředí domova. Město Jilemnice je plné zajímavých zákoutí. Víte o nich? Denně míjíme nám již známá a samozřejmá místa. Často si ani neuvědomíme, co za „poklady“ se nám to v našem městečku skrývá.

#

Naučná stezka „Jilemnice známá neznámá“

Naučná stezka "Jilemnice známá neznámá" je jednou z nenáročných tras nebo spíše procházkou, která Vás provede malebným městečkem Jilemnice a jeho blízkým okolím. Nachází se v podhůří našeho nejvyššího pohoří Krkonoš. Stezka, jež je 7,5 km dlouhá, Vás seznámí se všemi zajímavostmi a krásami tohoto města.

#

Osobnosti Jilemnice – 100 let republiky

Tento materiál vydalo Krkonošské muzeum v Jilemnici a Informační centrum jilemnice k 100. výročí vzniku republiky. Jeho cílem je přiblížit a připomenout některé osobnosti spojené s historií Jilemnice.

#

Postavy

Po stopách více i méně známých postav spojených s Jilemnicí podle mapy v bublinách.
Klíč s odpověďmi k dostání v Informačním centru Jilemnice.

#

Procházka Hraběnkou

Hraběnka, tak to je přírodní areál kousek od centra města, kde si můžete užívat ničím nerušený klid lesa a volné přírody.

#

Putování za třemi pštrosími pery

Chcete se dozvědět víc o hraběcím rodu Harrachů, jak jejich členové ovlivnili život v Jilemnici a vývoj města? Proč mají v rodovém erbu právě tři pštrosí pera?

#

Terénní hra Zelené Krkonoše

Přírodní terénní hra byla vytvořena ve třech partnerských městech v rámci projektu ZELENÉ KRKONOŠE – rozvoj turistické infrastruktury měst v polsko-českém pohraničí: Jilemnice, Karpacz a Kowary. BROŽURY K PŘÍRODNÍ TERÉNNÍ HŘE K DOSTÁNÍ V INFORMAČNÍM CENTRU

#

Za nejvyšším bodem Jilemnice, na Kozinec

Cestou na vrch Kozinec se střídají výhledy do vnitrozemí (na kopce Zvičina, Kumburk, Bradlec, Tábor, Kozákov) i na hřebeny Krkonoš (Kotel, Žalý, Černá hora) až na samotný vrchol Kozinec (nejvyšší bod ve městě – 561 m n.m.).

#

Zapomenutá místa?

Postupem času se vše mění a Jilemnice samozřejmě není výjimkou. V této brožurce se vám budeme snažit přinést pohledy na místa, která postupem času změnila svou tvář, nebo zcela zanikla.

#

Kalendář svozu odpadů

Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
28
29 30 1 2 3 4
5
6 7 8 9 10 11
12
13 14 15 16 17 18
19
20 21 22 23 24 25
26
27 28 29 30 31 1

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

nahoru