Město Jilemnice
MěstoJilemnice

Obecné informace

Obecné informace o Strategickém plánu města

Strategické plánování je proces, během kterého se město snaží podrobně analyzovat svoji situaci a naplánovat kroky, které povedou k dlouhodobé udržitelnosti a zlepšování kvality jeho fungování.

Strategický plán pomůže jasně si uvědomit slabiny a přednosti města, určí žádoucí směr jeho vývoje a zkoncentruje veškeré úsilí a zdroje na řešení klíčových problémů.

Strategický plán města vzniká za využití standardních metod a metodik deduktivního plánování (např. logického rámce). Na základě vize a analýzy jsou ve strategickém plánu řešeny priority kvalitního rozvoje území, na něž jsou navázány konkrétní aktivity a projekty. Úspěšnost realizace strategického plánu je sledována za využití indikátorů. Jedním z významných podkladů strategického plánu je plán komunitní.

Hlavním cílem Strategického plánu je společná koordinace veřejných a soukromých aktivit, ekonomické prosperity a rozvoj města. Strategický plán musí obsahovat všechny náležitosti tak, aby byl uznatelným dokumentem při předkládání žádostí o finanční pomoc z prostředků Evropské unie.

Spolupráce na zpracování Strategického plánu

Usnesením RM č. 174/07 ze dne 29. 8. 2007 byla uzavřena smlouva s Centrem evropského projektování z Hradce Králové, které městu Jilemnici poskytuje metodickou pomoc při zpracování Strategického plánu města.

Zpracování Strategického plánu zajišťuje odbor rozvoje a místního hospodářství za pomoci zaměstnanců jednotlivých odborů a pod vedením metodické pomoci zástupců Centra evropského projektování.

Zodpovědnou osobou (koordinátorem) strategického plánování je Ing. Martin Šnorbert,
vedoucí odboru rozvoje a místního hospodářství (snorbert@mesto.jilemnice.cz)

Kalendář svozu odpadů

Prosinec 2022

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů