Město Jilemnice
MěstoJilemnice

Kulaté stoly

Pořádání tzv. kulatých stolů patří mezi osvědčené techniky komunitního plánování, jedná se o diskusní setkání s veřejností, zaměřené na konkrétní problém, investiční záměr, apod. Pořádání kulatých stolů je osvědčenou metodou pro řešení zejména aktuálních a tematicky/místně ohraničených aktivit – např. revitalizace sídliště, plánování hracích míst pro děti, obnova městského parku apod. Kulatý stůl pro vybraná aktuální témata poskytuje větší diskusní prostor nežli například veřejné projednání k celkového rozvoji města (Fóra Zdravého města) – jeho výstupy je následně doporučeno provázat do komunitního plánu města.

Cílové skupiny se liší dle témat kulatých stolů (obyvatelé dotčené lokality, děti/mládež pro než jsou určena plánovaná hřiště apod.), vždy však platí pravidlo, že je třeba oslovit co nejširší okruh potenciálních zájemců o dané téma, a to všemi dostupnými prostředky (mail, telefon, web, místní média, plakáty apod.).

Nedílnou součástí kulatého stolu je informace o tom, jak bude naloženo s jeho výstupy (shromážděnými náměty/připomínkami) a kde budou k nalezení dostupné informace.

Kalendář svozu odpadů

Prosinec 2022

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů