Trubadúr

31.01.2017

• Vstupné: 300,-
  • Pořadatel: SD Jilm Jilemnice, info@sdjilm.cz, tel.: 481 544 070

První oživení nových produkcí Davida Bosche pod vedením Richarda Farnese, v hlavní roli s Dmitrim Hvorostovskym, Anitou Rachvelishvili, Liannou Haroutounian a Gregorym Kundem.
Mezinárodní hvězdy Dmitri Hvorostovsky, Anita Rachvelishvili, Lianna Haroutounian a Gregory Kunde září ve vynikajícím obsazení prvotřídních pěvců v této Verdiho klasice.
Trubadúr je jednou z velkých oper období romantismu, příběh vášně a krve, lásky a pomsty, katastrofy a vraždy.
Tato atmosférická a poetická inscenace režiséra Davida Bösche byla novinkou v sezóně 2015/16 a představuje příběh vášně na válečném pozadí. Oheň a sníh krajiny odráží krutost a lásky v příběhu: vojáci a cikáni se střetnou, matka odhaluje strašné tajemství a dva muži jsou zapojeni do smrtícího boje o jednu ženu. Slavný „Anvil Chorus“ je jen jedním z vrcholů Verdiho mimořádně kvalitní hudby, která zachycuje měnící se emoce dramatu vzrušenými milostnými duety, ohnivými só ;ly a strhujícími zpěvem sborů.
Přibližná doba trvání jsou 3 hodiny včetně jedné přestávky, plus úvodních 15 minut.

Zpíváno v Italštině s českými titulky.

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz