Pravda o zkáze Titaniku aneb kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá

08.07.2022, od 20:30 hod

• Pořadatel: ZUŠ Jilemnice

Divadelní kroužek Strážník z Peřimova

Pravda o zkáze Titaniku od známého, lehce kontroverzního, autora Františka Ringo Čecha. Dlouho členové peřimovského divadelního kroužku Strážník přemýšleli a hledali, jakou novou hru nastudovat po tolik úspěšném předvedení veselohry Dívčí válka. Nakonec jsme se rozhodli pro Titanik, pro hru, které se mnohé divadelní společnosti díky značné dějové náročnost, vyhýbají.  Při nastudování této hry jsme respektovali autorská práva a drželi se původního textu. Některé pasáže jsme však byli nuceni mírně upravit. Přestože jsme vynechali řadu vulgárních názvů, má děj stále lehce erotický nádech. V naivním divadle, do kterého toto dílo bezesporu patří, je totiž možné vše. Nehledejte proto, prosím, v ději žádnou logiku. Proto Vám musíme vysvětlit pár drobností z děje. Ta herečka, která leží na kajutě u komína škuneru Glacier, který doprovází slavný Titanik na osudné cestě do Ameriky, je černý pasažér. My děláme, jako že ji nevidíme, a když promluví, schválně ji hledáme tak šikovně, abychom ji nenašli. Všichni se díváme na druhou stranu přes palubu do moře, kde samozřejmě být nemůže. Docela vtipné, že??! Tato divadelní hra je v originále plná vysvětlovacích vystoupení před oponou na forbíně, což diváka snadno odvádí od vlastního děje. My jsme si dovolili vysvětlovací forbíny vynechat a nahradili jsme je novou postavou neohroženého kapitána Titaniku.

Vstupné dobrovolné.

Za špatného počasí se nekoná.