Krkonošský parní víkend

07.08.2020 - 10.08.2020

• Pořadatel: Klub přátel železnic Českého ráje

Klub přátel železnic Českého ráje pořádá další ročník oblíbených jízd parních vlaků romantickým údolím údolí řeky Jizery, kde se natáčel film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. Při stoupání k Martinicím v Krkonoších vás zaujmou krásné výhledy na Krkonoše.

Tento rok jsme se rozhodli opět uspořádat dva Krkonošské parní víkendy.

První tradičně při příležitosti „Krakonošových letních podvečerů“, druhý bohužel nebude při příležitostí Svatovavřineckých poutí v Jilemnici a Vrchlabí, ale při pivních slavnostech ve Vrchlabí z důvodů původně plánované výluky v úseku tratě Stará Paka – Roztoky u Jilemnice, která se nakonec neuskuteční. Bohužel na další víkend se mezi tím naplánovala další akce.

V pátek vždy pojede parní vlak v relaci Turnov - Rokytnice nad Jizerou – Vrchlabí.

V sobotu a neděli v relaci Vrchlabí – Rokytnice nad Jizerou - Vrchlabí a to jeden pár vlaků dopoledne, druhý odpoledne.

V pondělí v relaci Vrchlabí - Turnov