Úvod > Kultura, sport a volný čas > Ostatní akce

Ostatní akce v Jilemnici a okolí

říjen 2014

Vernisáž výstavy: Pracuji, protože...

čtvrtek 02.10. 17:00

Vernisáž výstavy Agentury pro podporované zaměstnání - Rytmus Liberec


Výstava fotografií Tomáše Tesaře dokumentuje příběhy klientů agentury Rytmus Liberec, která již 10 let pomáhá najít práci lidem s handicapem.
Záštitu nad výstavou převzala primátorka Liberce  Mgr. Martina Rosenbergová.


Akce se uskuteční v předsálí SD JILM Jilemnice.


Výstava potrvá do 31. 10. 2014


http://www.rytmusliberec.cz/novinky/jaroslav-dusek-s-vystoupenim-“pata-dohoda”-podpori-organizaci-rytmus-liberec-ops

Příležitostné razítko akad. malíře Jana Kavana

Příležitostné razítko akad. malíře Jana Kavana

Pátek 10.10. 9:00 - 16:30

V den zahájení výstavy "Grafika a známková tvorba akad. malíře Jana Kavana" bude v Krkonošském muzeu Jilemnice v čase 9:00 - 16:30 otevřena příležitostná poštovní přepážka. Připraveny pro Vás budou: list s přítiskem na kuponech, dvě dopisnice, obálka s přítiskem, grafický list a příležitostné razítko s textem "Jan Kavan, Jilemnice, 10. 10. 2014". Vše dle námětů Jana Kavana a v rytině Martina Srba. 

Autogramiáda akad. malíře Jana Kavana

Autogramiáda akad. malíře Jana Kavana

Pátek 10.10. 10:00-11:30/14:30-16:00

U příležitosti zahájení výstavy "Grafika a známková tvorba akad. malíře Jana Kavana" proběhne autogramiáda, která se uskuteční 10. 10. 2014 v časech 10:00 - 11:30 a 14:30 - 16:00 v Krkonošském muzeu Jilemnice. 


Dále pro Vás budou připraveny: list s přítiskem na kuponech, dvě dopisnice, obálka s přítiskem, grafický list a příležitostné razítko s textem "Jan Kavan, Jilemnice, 10. 10. 2014". Vše dle námětů Jana Kavana a v rytině Martina Srba. Suvenýry budou volně k zakoupení.

Vernisáž výstavy: "Grafika a známková tvorba" akad. malíře Jana Kavana

Vernisáž výstavy:

Pátek 10.10. 17:00

Klub filatelistů 05-41 Jilemnice Vás srdečně zve na vernisáž výstavy "Grafika a známková tvorba" akad. malíře Jana Kavana.


V den konání vernisáže bude v budově jilemnického muzea v provozu příležitostná poštovní přepážka, používající příležitostné razítko s textem "Jan Kavan, Jilemnice, 10. 10. 2014".


Výstavu pořádá Klub filatelistů 05-41 Jilemnice, Krkonošské muzeum Jilemnice, Město Jilemnice a Česká pošta s.p. Poštovní muzeum Praha a potrvá do 16. 11. 2014. 

listopad 2014

Vánoční dárkové poukazy

Vánoční dárkové poukazy

Pondělí 10.11. - Středa 31.12.

V pondělí 10. 11. 2014 bude v Informačním centru Jilemnice zahájen prodej Vánočních dárkových poukazů na kulturní představení v SD Jilm.

Sibiř

Sibiř

úterý 11.11. 18:00 (vstup 80,-)

Sibiř – drsná výprava divočinou východní Sibiře. Cesta nabízí dvě tváře, panenskou přírodu v kontrastu s velkoměsty a budhistickým Burjatskem. Na promítání uvidíte město Jakutsk, velkolepé oslavy slunovratu Ysyakh, Jakuty, šamany, řeku Lenu a její Stolby, silnici koster do Magadanu, spousty vodky, Krasnojarsk, Irkutsk, Bajkal, Burjatsko, Ulan Ude a znovu oživený buddhismus. Jednoduše to nejlepší ze Sibiře během hodiny a půl.


Přednáška fotografa, novináře a cestovatele Tomáše Kubeše.


Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice.


http://youtu.be/nim5LNA5VMY     

Kdo je tady ředitel - Švandovo divadlo Praha

Kdo je tady ředitel - Švandovo divadlo Praha

Sobota 22.11. 19:30 (vstup 360,-/340,-)

Komedie podle známého filmu Larse von Triera, s nezapomenutelným Michalem Dlouhým v hlavní roli. Hra má za sebou více než dvě stovky vyprodaných repríz. Když chcete být oblíbeným ředitelem firmy, stačí najmout herce, aby odvedli špinavou práci za vás. Jenom nesmí pochopit, v jaké hře to hrají...
Hrají: Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Alexej Pyško / Dušan Sitek, Jaroslav Šmíd, Kristýna Frejová, Robert Jaškow, Šárka Urbanovská/ Blanka Popková, Tomáš Pavelka, David Punčochář,  Klára Cibulková / Petra Jungmanová, Martina Krátká


http://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/22/kdo-je-tady-reditel


Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice.

O Sněhurce - Divadlo Kapsa Andělská Hora

O Sněhurce - Divadlo Kapsa Andělská Hora

Neděle 23.11. 15:00 (vstup 50,-)

Jedna z nejstarších německých renesančních pohádek Vás zavede do smutného království a bude Vám vyprávět o zlé královně i o Sněhurce, také o jednom užvaněném zrcadle, dvou rozpustilých stromech a hlavně sedmi malých mužíčcích.


55 min


www.divadlokapsa.cz 


Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice.

Adventní koncert z děl českých mistrů - Musica Dolce Vita

Adventní koncert z děl českých mistrů - Musica Dolce Vita

čtvrtek 27.11. 19:30 (vstup 200,-)

Soubor MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období v podání špičkové sólové flétnistky Žofie Vokálkové a skvělé harfenistky Zbyňky Šolcové a ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové. 


Soubor MUSICA DOLCE VITA působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti.


Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Teplické komorní filharmonie.


http://www.musicadolcevita.eu/


Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice.

prosinec 2014

Kanárské ostrovy - Tenerife + Gran Vanadia

úterý 02.12. 18:00 (vstup 80,-)

Cestopisná přednáška Ing. Petra Schlindenbucha.


Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice.


 

VIII. Andělská projížďka

VIII. Andělská projížďka

Sobota 06.12.

Chcete si děti užít pekla trochu jinak?


Zveme Vás na VIII. Andělskou projížďku.

Vánoční pohádka O kapru Karlovi - Divadlo Cylindr Praha + Mikulášská nadílka

Vánoční pohádka O kapru Karlovi - Divadlo Cylindr Praha + Mikulášská nadílka

Neděle 07.12. 15:00 (vstup 50,-)

Vánoční příběh o kapru Karlovi, kocouru Bubinovi a paní Ludmilce Houskové je pohádkovým vyprávěním, ve kterém nebudou chybět koledy a ve kterém spolu s herci může diváctvo obeplout celý svět.
Dozvíme se, jak se slaví Vánoce třeba u Laponců, u Indiánů nebo v Polynésii.
Představení je vhodné pro malé i velké diváky, kteří milují Vánoce, koledy a vánoční zvyky. A taky pro ty, kteří rádi cestují, třeba po moři, vzduchem či odpadním kanálem.


Scénář a režie: Iveta Dušková


60 minut + mikulášská nadílka


http://www.divadelnisouborcylindr.cz/


Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice. 

Hej mistře! - Divadlo DRAK - Hradec Králové

Hej mistře! - Divadlo DRAK - Hradec Králové

Pondělí 08.12. 19:30 (vstup 140,-/120,-)

„Hej mistře, vstaň bystře, vzhlédni na jasnost nebes na švarnost. Krásu uhlídáš v tento noční čas …“ Tato známá slova a melodie poprvé zazněla v roce 1796 z kúru kostelíka v Rožmitále pod Třemšínem a dala tak vzniknout v českém kulturním světě dodnes nejznámější a nejoblíbenější vánoční skladbě u nás. Jakub Jan Ryba se tématu narození Ježíška nevěnoval ve své tvorbě poprvé (Missa pastoralis, tzv. II. česká mše půlnoční), ale poprvé bylo jeho dílo celé v češtině a dodnes se jí říká Rybova mše vánoční.

Jména Bohumil Hanč a Václav Vrbata, jsou pro dnešní mladou generaci asi nejspíš velkou neznámou, avšak jejich příběh, příběh přátelství a odvahy je tak silný, že stojí za to se k němu vracet a připomínat ho. Od události při mezinárodních lyžařských závodech v Krkonoších právě letos uplynulo 101 let. Bohumil Hanč, na nějž doma čeká jeho těhotná žena Slávka, se při náročném závodu ocitne v oblacích plných andělů pasoucích nebeské beránky, kteří ho zapojí do příběhu o narození Ježíška. A snad i proto, že se jmenuje Bohumil – Bohu milý, je mu svěřena role Archanděla Gabriela – zvěstovatele narození.

Rybova mše vánoční a téma narození Ježíška, se tak v nové inscenaci Divadla Drak originálně propojí s příběhem velkého přátelství a odvahy dvou českých průkopníků lyžařství. Odkaz na lidovou tvorbu a tradici betlémů a řezbářství budou moci diváci obdivovat v podobě unikátních mechanických loutek.

Režie a scénář: Filip Huml, dramaturgie: Dominika Špalková, scénografie: Robert Smolík, světla: Filip Poskonka

Hrají: Ivana Bílková, Luděk Smadiš, Pavel Černík, Dušan Hřebíček, Filip Huml, Václav Poul

Tradiční inscenace světově proslaveného divadla. Ukázková inscenace pracující vynikajícím způsobem zvládnutými a originálními divadelními prostředky. Téma narození Ježíška a téma velkého přátelství a odvahy v podání tohoto divadla zaručuje poutavou a imaginaci rozvíjející podívanou.


www.draktheatre.cz/726

Předprodej vstupenek od 10. 10. 2014 v Informačním centru Jilemnice

Vánoční jarmark s ohňostrojem

Vánoční jarmark s ohňostrojem

Sobota 13.12. 8:00 - 17:00

Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. Namísto někdejších "frejunků", tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům JILM  bohatý celodenní kulturní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality jako jsou sejkory, medovina, a další.

Vánoční koncert

Vánoční koncert

Pátek 26.12. 18:00 (vstup 90,- / 70,-)

Smíšený pěvecký sbor Camponotus Jilemnice pod vedením Lenky Krausové.

 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.