Facebook

Úvod > Kultura, sport a volný čas > Kino 70

Kino 70

srpen 2017

Annabelle 2: Zrození zla

Annabelle 2: Zrození zla

čtvrtek 24.08. 19:30 (vstup 110,-)

Annabelle 2 : Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek.

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 109 min, titulky

https://www.csfd.cz/film/431561-annabelle-2-zrozeni-zla/videa/

Velká oříšková loupež 2

Velká oříšková loupež 2

Pátek 25.08. 17:30 (vstup 110,-)

Po událostech prvního filmu musí veverčák Bručoun se svými přáteli zabránit starostovi Oakton City zbourat jejich domov kvůli plánované výstavbě pochybného zábavního parku.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / USA / Jižní Korea, 2017

https://www.csfd.cz/film/397059-velka-oriskova-loupez-2/prehled/

Velká oříšková loupež 2

Velká oříšková loupež 2

Neděle 27.08. 17:30 (vstup 110,-)

Po událostech prvního filmu musí veverčák Bručoun se svými přáteli zabránit starostovi Oakton City zbourat jejich domov kvůli plánované výstavbě pochybného zábavního parku.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / USA / Jižní Korea, 2017

https://www.csfd.cz/film/397059-velka-oriskova-loupez-2/prehled/

Barry Seal: Nebeský gauner

Barry Seal: Nebeský gauner

Neděle 27.08. 20:00 (vstup 120,-)

CIA. Bílý dům. Pablo Escobar. Tyhle všechny vodil za nos. Barry Seal je znuděný dopravní pilot, kterému potřebnou životní energii dodá spolupráce s CIA. Barry pro ni z letadla mapuje oblasti, do kterých se úřady jen tak snadno nedostanou. Je v tom zatraceně dobrý. Až tak, že s ním chtějí spolupracovat všichni.

Krimi / Thriller

USA, 2017, titulky

https://www.csfd.cz/film/413149-barry-seal-nebesky-gauner/prehled/

Po strništi bos

Po strništi bos

úterý 29.08. 19:30 (vstup 130,-)

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, sledujeme jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nový film uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových, do níž patří i snímky Kolja a Vratné lahve. S filmem Po strništi bos se vracíme na samotný začátek, do Edova raného dětství. Do doby, kdy jeho tatínek odmítne příslušnost okupantům Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina se musí vystěhovat z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Rozměry válečného konfliktu, který rodině obrátil život naruby, vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou, jež nabízí hlavně prostor pro tajuplná dobrodružství. Eda tak nachází cestu nejen k místní klukovské partě, jejíž svět je tolik odlišný od městského a v níž musí obhájit své místo, ale také nečekaným rodinným tabu, která vyplouvají na povrch, a hlavně k vlastní odvaze. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás od tvůrčí dvojice Jana a Zdeňka Svěrákových.

Drama / Válečný / Komedie / Historický

Česká republika, 2017

https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/prehled/

Temná věž

Temná věž

čtvrtek 31.08. 19:30 (vstup 130,-)

Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor / Sci-Fi / Western

USA, 2017, 91 min, titulky

https://www.csfd.cz/film/263261-temna-vez/prehled/

září 2017

Horní Dolpo - utajená země Himálaje

Horní Dolpo - utajená země Himálaje

úterý 26.09. 18:00 (vstup 80,-)

 Diashow o jednom z posledních míst na naší planetě, kde můžete ještě poznat skutečný život vysokohorských kmenů nedotčený civilizací.

Vyprávění, fotografie a videa Pavly Bičíkové z 20denního přechodu jedné z nejizolovanějších oblastech Himálaje. Uslyšíte příběh o vysokých horách, o budhistické kultuře a o úžasných lidech, kteří jsou přímými potomky Tibeťanů. Poznáte jejich civilizací nedotčený život, který skrývá řadu překvapivých zjištění.

Dolpo je vzdálený a úžasný kout Himálaje, ležící na severozápad od Dhaulagiri. Pro obtížnou dostupnost se Dolpo nazývá Bo yul – Utajená země. Rozkládá se převážně v nadmořské výšce 4.000 až 6.000 m a je velmi řídce osídleno. Od Nepálu je odděleno vysokými horskými sedly (nad 5.000 m) a přechod této části Himálaje je fyzicky náročný. Díky tomu sem ještě nepronikli turisté a „civilizace“. Lidé zde stále žijí odvěkým způsobem života. A do jejich obydlích jste srdečně přijímání ne jako turisté, ale jako poutníci.  Dolpo je jedno z posledních míst na naší planetě, kde můžete ještě poznat skutečný život nedotčený civilizací.

A proto jsme se vydali s plnými batohy na 20denní pouť napříč touto mystickou krajinou. Na své cestě jsme přespávali často pod širým nebem s výhledy např. na posvátnou Křišťálovou horu nebo na Dhaulagiri. Překonali jsme šest sedel nad 5.000 m n. m., prošli jsme slavnou „Stezku démonů“ z filmu Himalaya od Erica Vallie. Na pěšinách jsme potkávali jen karavany jaků. Procházeli jsme odlehlými vesničkami, kde jsme večer seděli s  místními nad miskou rýže a poslouchali jejich životní příběhy. Navštívili jsme magickou Shey Gompa, duchovní srdce vnitřního Dolpa, a řadu dalších buddhistických a bonistických klášterů.


 

říjen 2017

Švýcarsko - Itálie - Rakousko

Švýcarsko - Itálie - Rakousko

Středa 11.10. 18:00 (vstup 80,-)

Měsíční cesta Libora Turka po třech alpských zemích.
Attersee- „rakouské moře“, poutní místo Maria Luggau,treky v Kernských Alpách,
Lago di Misurina, treky v oblasti masivů Sorapis, Cristallo, Tofana, Marmolada.
Ligurská riviéra – oblast Cinque Terre .
Lugano.Přejezd přes švýcarské průsmyky: Gotthard, Furka s Grimsel k Brienzsee.
Světový unikát  parní ozubnicová dráha na Rothorn.
Skanzen Ballenberg.
Jungfraujoch – nejvýše položená žel. stanice s pravidelnou dopravou v Evropě.
Luzern město, muzeum dopravy,
Hora Pilatus , tyčící se nad městem, dostupná nejstrmější ozubnicovou drahou na světě.

 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.