Facebook

Úvod > Kultura, sport a volný čas > Kino 70

Kino 70

září 2018

Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

Neděle 23.09. 17:30 (vstup 120,-)

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom! S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život. Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo.

Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2018, 114 min, titulky

https://www.csfd.cz/film/515771-mamma-mia-here-we-go-again/prehled/

Důvěrný nepřítel

Důvěrný nepřítel

Neděle 23.09. 20:00 (vstup 120,-)

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu, který má znamenat revoluci v bydlení. Dům je ovládaný pouhým hlasem a má obyvatelům zajišťovat maximální luxus i stoprocentní bezpečnost. Andrej je pověřen finalizací projektu. Spolu se svojí čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková), se nastěhují do funkčního prototypu, luxusního domu ze skla a kamene uprostřed nádherné přírody. To, co se ze začátku jevilo jako pohádka, se však pomalu ale jistě mění v noční můru.

Mysteriózní / Thriller / Drama

Česko / Slovensko, 2018, 108 min

https://www.csfd.cz/film/529230-duverny-nepritel/prehled/

 

ISLAND – po stopách horkých pramenů

ISLAND – po stopách horkých pramenů

Pondělí 24.09. 18:00 (vstup 80,-)

Cestopisná přednáška Pavla Chluma a Petra Kvardy v Kině 70.

Předprodej vstupenek: Informační centrum Jilemnice, tel.: 481 54 10 08  od 3.9.2018

King Skate

King Skate

čtvrtek 27.09. 19:30 (vstup 90,-)

Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

Dokumentární

Česko, 2018, 80 min

https://www.csfd.cz/film/624383-king-skate/prehled/

Yeti: Ledové dobrodružství (3D dabing)

Yeti: Ledové dobrodružství (3D dabing)

Pátek 28.09. 17:30 (vstup 130,-)

Rodinná komedie, ve které je Yeti přesvědčen, že záhadné bytosti známí jako „lidé” opravdu existují.

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2018, dabing

https://www.csfd.cz/film/512220-yeti-ledove-dobrodruzstvi/prehled/

Po čem muži touží

Po čem muži touží

Neděle 30.09. 17:30 (vstup 130,-)

Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?

Komedie

Česko, 2018, 95 min

https://www.csfd.cz/film/558572-po-cem-muzi-touzi/prehled/

Léto

Léto

Neděle 30.09. 20:00 (vstup 100,-)

Leningrad, začátek osmdesátých let. Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácím vězení v Moskvě.

Životopisný / Hudební / Romantický

Rusko / Francie, 2018, 126 min, titulky

https://www.csfd.cz/film/617503-leto/prehled/


 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.