Facebook

Úvod > Městský úřad > Odbory úřadu > Odbor životního prostředí > Péče o přírodu na Jilemnicku

Péče o přírodu na Jilemnicku

PřírodaPříroda na Jilemnicku je ve stínu hodnotnějšího a atraktivnějšího území Krkonošského národního parku. Území v podhůří však není nezajímavé. Městský úřad Jilemnice má ze své pozice přirozené povědomí o mnoha zajímavostech a aktivitách v oblasti přírody a krajiny. Aby všechny informace nezůstaly jen za zdmi úřadu a mezi pár zasvěcenými, vytvořili jsme tyto webové stránky.

Květen 2017

Čapí hnízdo instalované na podzim roku 2015 na komín starého pivovaru v Jilemnici obsadil 14. května 2017 pár čápů bílých. Podrobněji se o události můžete dočíst na stránce Čápi na pivovarském komíně. 

Leden 2017

Březová alej mezi Jilemnicí a Mříčnou obdržela v celostátní anketě Alej roku 788 hlasů, čímž se umístila na výborném třetím místě. 

Listopad 2016

Březovou alej na Mříčnou čekají postupné změny. Z důvodu bezpečnosti je během období vegetačního klidu plánováno pokácet desítky stromů. Podrobnosti se dočtete v článku Březová alej Jilemnice – Mříčná.

Duben 2016

Pro začátek přicházíme s informacemi o ptačích budkách a hmyzích hotelích. Pokud vás zajímá, o kolik ptačích budek se staráme či kteří ptáci v nich hnízdí nebo nevíte, co to ten hmyzí hotel vůbec je a chcete vědět, kde si ho můžete prohlédnout, podívejte se na stránky věnované ptačím budkám a hmyzím hotelům.

 

velikost písma - A +

Loga projektu Projekt Zavádění CAF v Jilemnici

Projekt „Zavádění CAF v Jilemnici“ číslo: CZ.1.04/4.1.01/53.00038. Tento projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky projektu pořídilo Město Jilemnice v roce 2011 tyto webové stránky.